THE DOğAL TAşLAR DIARIES

The doğal taşlar Diaries

The doğal taşlar Diaries

Blog Article

Ya da tam tersi, yüksek enerjimiz bulunduğumuz ortama da yansır… Bir ara bir mercan taşım vardı kaybettim. Yazıyı okuyunca aklıma geldi, en kısa zamanda tekrar alırım Şifalı taşların isimleri ve faydalarına dair bu bilgilendirici içerik için teşekkürler Duo

Doğal taş satın almak için Web sitemizi tercih edebilirsiniz. Mitr içerisinden bir tıkla istediğiniz doğal taş ayağınıza kadar gelir.

Doğal taşlar cilt bakımında da önemli bir yere sahip. Pembe kuvars ve yeşim taşından yapılan, Jade Roller ve Gua Sha gibi yüz masajı aletleri, bu doğal taşların iyileştirici ve toksin giderici özellikleri sayesinde cilt bakımında da tercih ediliyor.

Faydalı taşlar denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri Tesbih Atölyesidir. Bazı müşterilerimiz soruyor doğal taşlar ne işe yarar, doğal taşlar kişinin ruhsal ve fiziksel problemlerini ortadan kaldırır. Doğal taşların faydaları ve yararları saymakla bitmez sizlere kısaca bazı taşların sağladığı faydalardan bahsetmek istedik. Sağlık için doğal taşlar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı doğal taşların gerçekten şifası kanıtlanmış olup sizlere bazı şifa veren doğal taşlardan bahsedeceğiz; Örneğin Kehribar taşının şifası astım ve guatr için faydalı olması içerisinde bulunan süksinik asit sayesinde ilaç sanayide ağrı kesicilerde kullanıldığı için.

Sahte doğal taşlar o kadar sert yapıda değildirler. Doğal taşlar camı çizerler. Hatta sertlik derecesi ileri olan doğal taşlar camın kesilmesine bile neden olabilir. Diğer doğal taşın gerçek olduğunu anlamak için tercih edebileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:

Örneğin rodonit ve mat kaplan gözü taşları, tespih modellerine yakışır. Renkli akikler ise kolye ve bileklikler için daha uygun bir seçimdir. Prestij Boncuk, satışa sunduğu doğal taşları toplu olarak pazarlamakta ve hem daha uygun fiyatlar sağlamakta ve hem de sizi mağaza mağaza doğal taşlar dolaşma derdinden kurtarmaktadır. 

Özellikleri: Yeşil renginden dolayı doğal taşlar içinde zeytin taşı diye de adlandırılır. Kızıldeniz’deki Zebercet Adası’nda çıkarıldığı için bu advertı almıştır. Avrupa’da ise zenginlik veren anlamında peridot ismiyle anılır. Enerjisi en yüksek taşlardan biridir.

Akik taşı ismini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Yemen taşı veya ölümsüz taş olarak bilinen Akik, çoğunlukla koyu kırmızı ve turuncu renginde olsada doğada çeşitli farklı renklerde bulunabilen bir doğal taştır.

Strese ve depresyona karşı kullanılan aventurin taşı aynı zamanda kişisel gelişim konularında da yararlı etkilere sahiptir. Aventurin taşı ikizler, yengeç, aslan ve balık burçlarının taşları arasındadır. 

En popüler kuvars kristallerinden biri olan ametist taşının özellikleri ise doğal bir sakinleştirici olmasıdır.

Pirit taşı asıl olarak toprak elementinin hakim olduğu bir taştır ancak güneş sıcaklığı ve kendi gücündeki zenginlik nedeniyle ateş enerjisinin etkisine geçiş yapar. Bu özelliği sebebiyle eylem, canlılık ve irade taşı olarak bilinir.

Sitrin taşı, bulunduğu ortama neşe ve sıcaklık getiren güçlü bir enerjisi vardır. Duygusal olarak zorlu anlarda avuç içerisinde sitrin taşını tutmak sakinleşmeyi sağlar. Bu taşla bağlantı kurulduğu zaman hayatın her alanında şans ve pozitif enerji kaynağı olur.

 Romatizmaya iyi gelen taşlar arasında en çok bilinen ve müşterilerimizden yorumunu aldığımız Hematit Taşıdır.

Doğal taşların enerjisinden en doğru şekilde faydalanmak içinse kendi burcunuza uygun ve ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapmalısınız. Gelin hangi burç, hangi doğal taş ile bir araya geldiğinde doğru enerjiler ortaya çıkarıyor birlikte keşfedelim!

Report this page